Politieberichten

Politiehelikopter gehinderd door laser

Den Haag - 21 maart 2025 15:02

Afgelopen zondagavond was een politiehelikopter bezig met zoeking boven Den Haag, totdat de piloot werd gehinderd door een laser. Vanaf de grond scheen een persoon met een laserpen naar de helikopter. Het was goed te zien waar de laser vandaan kwam, dus de helikopter wist de locatie van de persoon te bepalen en collega’s op de grond van de Eenheid Den Haag konden de man van 18 jaar uit Den Haag aanhouden.



De politie heeft al vaker meegemaakt dat jongeren met een laserpen een helikopter beschijnen, maar zich niet realiseren dat het voor zeer gevaarlijke situaties kan zorgen. Het beschijnen van een helikopter of een vliegtuig met een laserstraal is een misdrijf. De eenheid Landelijke Expertise en Operaties heeft de zaak onderzocht en proces-verbaal opgemaakt. Het Expertisecentrum Luchtvaart van het Openbaar Ministerie zal het dossier beoordelen en een afdoeningsbeslissing nemen.

Bron: politie.nl


Politieberichten

Nieuwegein - Dodelijk ongeval met twee slachtoffers

Twee inzittenden van een bestelbusje overleden zaterdagnacht 21 maart bij een ongeval op de A2. Het gaat om twee mannen (25 en 29) uit Amsterdam.

23 maart 2025 15:20 LEES MEER

Meer berichten

Bron: politie.nl