Politieberichten

Nieuwe aanhouding in zaak-schietincident Buikslotermeerplein

Amsterdam - 25 mei 2023 11:34

In het onderzoek naar een schietincident op het Buikslotermeerplein op 18 mei vorig jaar heeft de recherche dinsdag 23 mei 2023 een vijfde verdachte in zijn woning aangehouden. Het gaat om een 23-jarige man uit Amsterdam-Noord die wordt verdacht van betrokkenheid bij het schietincident. In een eerder stadium van het onderzoek waren al vier andere mannen - in de leeftijd tussen 27 en 39 jaar - aangehouden.



De Amsterdamse meldkamer krijgt in de ochtend van 18 mei 2022 meerdere telefoontjes van mensen die zien dat er, ter hoogte van parkeerterrein P3 op het Buikslotermeerplein, gevochten en geschoten wordt. Drie mannen, allemaal in het donker gekleed, zouden hierbij zijn weggerend in de richting van de IJdoornlaan en de Slufter, om daarna met hoge snelheid in een zwarte Seat Leon weg te rijden. Meerdere hulpverleners begeven zich met spoed naar het parkeerterrein. De inmiddels gevluchte slachtoffers worden later in de omgeving aangetroffen. Eén man bleek door meerdere kogels te zijn geraakt.

Ondanks de vijf aanhoudingen zoekt de recherche getuigen met informatie over (achtergronden van) dit incident. Heeft u informatie? Laat het weten via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000.

Bron: politie.nl


Politieberichten

Snelle aanhouding na overval Leerdam

Vrijdagavond 25 juli rond 19.30 uur werd in Leerdam een woning aan de Westwal overvallen, daarbij bedreigde de verdachte de 62-jarige bewoner met een wapen en dwong hem tot afgifte van diverse persoonlijk eigendommen. De politie wist snel een verdachte aan te houden. Het onderzoek zet zich voort en de politie is nog op zoek naar getuigen en beelden. Iets gezien? Deel dat met ons!

26 juli 2025 9:29 LEES MEER

Meer berichten

Bron: politie.nl