Politieberichten

Twee aanhoudingen na poging overval op juwelier in Monnickendam

Monnickendam - 16 april 2025 13:58

Dinsdag 15 april kreeg de politie rond 13.05 uur een melding van een poging overval op een juwelier aan de Kerkstraat in Monnickendam. Bij de poging overval is gebruik gemaakt van gereedschap en een vuurwapen gelijkend voorwerp. Niet veel later, rond 13.50 uur, zijn de verdachten aangehouden. Het gaat om twee mannen van 20 en 18 jaar. Beiden hebben geen vaste woon- of verblijfplaats.



Bij de poging overval is gelukkig niemand gewond geraakt. Na de poging overval zijn de verdachten zonder buit gevlucht op een scooter in de richting van de Grote Kerk. De scooter van de verdachten werd vervolgens aangetroffen op de Marijkestraat. Na een zoekslag heeft de politie de twee verdachten aangehouden op het Zuideinde en de Zuideindermolensteeg. Zij zitten vast en hun rol wordt verder onderzocht. De verdachten zitten in beperkingen. Dat betekent dat zij alleen contact met hun advocaat mogen hebben.

Helpt u de politie met het onderzoek?

De politie doet onderzoek naar de poging overval. Tijdens de vlucht hebben de verdachten zich mogelijk ontdaan van kledingstukken, waaronder bivakmutsen en handschoenen. Wij roepen omwonenden op om goed uit te kijken naar gedumpte kledingstukken. Treft u kledingstukken aan in uw tuin, schuur dak of in de bosjes? Stel deze dan in veiligheid door bijvoorbeeld een emmer over het kledingstuk te plaatsen. Bel vervolgens direct de politie via het nummer 0900-8844. Heeft u nog waardevolle informatie die het onderzoek kunnen helpen, neem dan ook contact op met de politie via het nummer 0900-8844 of vul het tipformulier in. Vergeet hierbij niet het zaaknummer (PL11002025083095) te vermelden. Blijft u liever anoniem, dan kunt u bellen met Meld Misdaad Anoniem, telefoonnummer 0800-7000.

PL11002025083095

Bron: politie.nl


Politieberichten

Zwaargewonden en aanhoudingen na schietincident Bantammerbrug

Op de Bantammerbrug aan de Geldersekade wordt er gevochten als er ineens wordt geschoten. Daarbij raakt donderdagavond 22 mei 2025 een man zwaargewond. Later meldt zich nog een man met een verwonding bij een ziekenhuis. De gewonde mannen en nog drie personen worden kort na het schietincident aangehouden. De recherche is een onderzoek gestart en dringend op zoek naar getuigen.

22 mei 2025 22:01 LEES MEER

Meer berichten

Bron: politie.nl