Politieberichten

Drie verdachten aangehouden voor negen babbeltrucs

Amsterdam - 2 april 2024 11:53

De politie heeft in een babbeltruc onderzoek afgelopen week drie verdachten aangehouden. De drie mannen kwamen in beeld na aanleiding van een babbeltruc op de Gerard Brandtstraat in Amsterdam West. Na uitgebreid onderzoek door de recherche worden zij verdacht van in totaal 9 babbeltrucs. De 29-jarige hoofdverdachte zit vast en wordt binnenkort voorgeleid.



In het onderzoek heeft de politie verschillende doorzoekingen gedaan en gegevensdragers in beslag genomen. De politie heeft het vermoeden dat er voor ruim 50.000 euro is verdiend. Het onderzoek naar de babbeltrucs loopt voort. De hoofdverdachte is al voor de raadskamer verschenen en zit nog vast. Daarnaast zijn er nog een 26-jarige en een 28-jarige verdachte aangehouden. Deze zijn heengezonden, maar blijven wel verdachten in de zaak. Meer aanhoudingen sluit de politie niet uit.  

Slachtoffer van babbeltruc? Doe altijd aangifte! 

Bent u slachtoffer van een babbeltruc en de dader is verdwenen? Bel dan met de politie op nummer 0900-8844. Als de dader nog in de buurt is, belt u direct met 112. De kans dat de dader dan wordt gepakt is groot.


 

Bron: politie.nl


Politieberichten

Storing met 112 en 0900-8844 verholpen

De landelijke storing in het systeem van de politie is opgelost. Vanmiddag was er een storing in onze systemen, waardoor medewerkers van de meldkamer meldingen anders moesten aannemen dan gebruikelijk, wat meer tijd in beslag nam. Het noodnummer 112 is tijdens de verstoringen bereikbaar gebleven, maar het kan zijn dat u langer in de wacht stond. Het politienummer 0900-8844 was tijdelijk moeilijk bereikbaar en de chatfunctie van de 112-app werkte tijdens de verstoring niet. 0900-8844 en de 112-app werken inmiddels weer naar behoren. De precieze oorzaak van de verstoring wordt onderzocht.

7 februari 2026 18:18 LEES MEER

Meer berichten

Bron: politie.nl