112 Nieuws

Brandweer redt kat uit boom na mislukte poging van omstander

Rijnsburg - 1 juni 2026 23:32 | AS Media

RIJNSBURG - In de late avond van maandag 1 juni omstreeks 21.10 uur werd de brandweer opgeroepen voor een dier op hoogte aan de van Galenstraat in Rijnsburg.

De melder zag de kat eerder op de avond in de boom en heeft de situatie eerst aangekeken om te zien of de kat zelf naar beneden zou komen. Dit was niet het geval, waarna de melder zelf in actie probeerde te komen. Hij ging met een ladder naar de kat, maar dit hielp niet; de kat was bang en klom verder omhoog in de boom. Vervolgens heeft de melder de brandweer gebeld. Een tankautospuit en een autoladder kwamen naar de locatie. Twee brandweerlieden gingen met de autoladder omhoog, gewapend met een reismandje. Na enige moeite werd de kat uit de boom gehaald, in de reismand gezet en naar beneden gebracht. De kat raakte niet gewond.

Omdat de eigenaar van de kat onbekend was, heeft de brandweer de kat naar de kazerne gebracht. Daar arriveerde een dierenambulance om te controleren of de kat gechipt was en of het adres en de eigenaar bekend waren.

Alle foto's

Meer 112 nieuws uit Rijnsburg en omgeving